Dijital Hizmet Sözleşmesi

Doğadayız 2021-2022 Dijital Hizmet Sözleşmesi

Dijital Hizmet Sözleşmesini İndirmek İçin Tıklayınız

Telefon : 0850 346 85 99 
E-mail : iletiş[email protected]

İş bu sözleşme; 2021-2022 yılı içerisinde düzenlenecek olan Doğadayız Paket Tur Hizmet Sözleşmesi’dir ve her iki tarafın da haklarını garanti altına almayı amaçlar. Bir tarafta Doğadayız Doğa Sporları Tur. Sey. Taş. Tic. Ltd. Şti.’nin sahip olduğu doğadayız.net e-organizasyonu (Bu sözleşmede kısaca Doğadayız olarak geçecektir), diğer tarafta organizasyonu satın alan Katılımcı arasında yapılmıştır.

Bu sözleşme, rezervasyon tarihinden itibaren satın alınan organizasyonun bitiş tarihine kadar olan süreçte geçerlidir. Ürünler, www.dogadayiz.net web sitesi üzerinden tüm detayları ile birlikte satışa sunulur. www.dogadayiz.net‘te yer alan tüm ürün sayfaları, 15/05/2020 tarih ve 31128 sayılı paket tur sözleşmesi yönetmeliği 2. Bölüm 5. Madde kapsamında tüketici haklarını korumak amaçlı dijital broşür niteliği taşımaktadır. Katılımcı dijital broşür niteliği taşıyan ürünü okumuş, anlamış ve bilinçli tüketici sorumluluğu kapsamında satın almış sayılır.

1 – REZERVASYON

1.1 – Katılımcı; internet sitemiz üzerinden yaptığı rezervasyon tamamlandığında, rezervasyon formunda belirttiği mail adresine paket bilgisini içeren bir mail almaktadır. Otele giriş ve çıkış tarihi mail üzerinde belirtilmiştir. Hizmetin süresi, katılımcının satın aldığı tarihlerde verilir.

1.2 – Ön ödeme yöntemi ile oluşturulmuş rezervasyonlarda, kalan ödemeler otelde nakit olarak tahsil edilmektedir.

1.3 – Katılımcının herhangi bir sebeple otele giriş yapmaması ve bunu bildirmemesi durumunda 24 saat sonunda hizmet hakkı yoktur. Eğer bilgilendirme yapmış ise organizasyona istediği tarihte dahil olabilir, ancak bu durum daha önceden belirlenmiş olan organizasyonun çıkış gününü ve program akışını değiştirmez. Katılımcı gelmediği günlerde uygulanmış aktiviteleri talep edemez. Fiyat olarak herhangi bir indirim uygulanmaz.

2 – ULAŞIM

2.1 – Katılımcının aktivite programının yapıldığı ilçeye olan ana ulaşımı kendisi tarafından sağlanacak olup, otelden aktivite alanlarına yapılacak ara transferler paket programına dahildir.

Önemli: Kayak – Snowboard Eğitim ve Tecrübe paketlerinde çift yön otel – havalimanı/otogar transferleri paket programına dahildir.

3 – KONAKLAMA

3.1 – Konaklama, seçilmiş olan paket içerisinde belirtilen otellerde yapılacaktır. Hizmet, belirlenen otellerde öngörülemeyen sebepten dolayı verilemez ise aynı standartta ve belirlenen içerikte başka bir otelde verilir.

3.2 – Eşi/partneri ile gelen katılımcılar 2 kişilik odalarda, arkadaş grubu ile gelen katılımcılar rezervasyon esnasında belirttikleri kişi sayısı doğrultusunda 2, 3 ya da 4 kişilik odalarda, tek gelen katılımcılar kendisi gibi tek gelen hemcinsi katılımcılar ile otelin müsaitlik durumuna göre 2 ya da 3 kişilik odalarda konaklatılır.

3.3 – Otelimizde bulunan odaların seçimi söz konusu değildir. Organizasyon, oda dağıtımı ve odalara yerleştirme hakkını kendisinde saklı tutar.

3.4 – Odalar, otele giriş günü çarşaf değişimleri ve diğer tüm temizlikleri yapılmış ve hazır durumda misafire teslim edilir. Genel oda temizliği her gün yapılır. Bunun dışında  oluşabilecek mücbir durum ve ihtiyaçlarda resepsiyondan destek alınabilir.

3.5 – Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği otelde, öğle yemekleri aktivitede set menü olarak sunulacaktır.

3.6 – Katılımcılar, otele bir gün erken giriş yapabilirler. Bu durumda rezervasyon esnasında ön bildirim yapılması gereklidir. Erken konaklama bedeli, ekstra olarak paket fiyatına eklenir. Erken girişlerde akşam yemeği fiyata dahildir. Misafir tarafından erken giriş satın alındığı halde otele giriş yapılmamış ya da geç giriş yapılmış ise Doğadayız odayı misafir için rezerve edip bir başkasına satamadığı için kişiye herhangi bir iade yapmaz.

4 – DAHİL OLAN HİZMETLER

4.1 – Seçmiş olduğunuz paket içerisinde bulunan aktivite ve hizmetler fiyata dahildir. Kullanılmayan bir hizmet nedeniyle para iadesi talep edilemez.

4.2 – Aktiviteler sırasında çekilen fotoğraf ve videolar haftanın sonunda katılımcılara verilmektedir. Ön görülemeyen sebeplerden dolayı fotoğraf ve video çekimi yapılamayan aktiviteler nedeni ile bir indirim veya iade talep edilemez. Görüntü kaliteleri ve çekim yapılan cihazlar, imkanlar ve şartlar dahilinde bulunduğu hali ile katılımcı tarafından kabul edilir.

4.3 –  Katılımcı, organizasyon içerisinde çekilen fotoğraf ve videoların sosyal medya, internet sitesi vb. yayın organlarında yapılacak paylaşım ve reklamlar içerisinde kullanılmasını kabul eder. Fotoğraf ve videoların kullanılması kendisine telif hakkı doğurmaz.

Önemli: Fethiye Ekstrem programında Yamaç Paraşütü çekimleri, Tüplü Dalış Eğitim programlarında Su Altı çekimleri, Kitesurf ve Windsurf Eğitim programlarında Sörf çekimleri paket programa dahil değildir. Dileyen katılımcılarımız aktivitenin sonunda fotoğraf ve videolarını satın alabilirler.

5 – KATILIM ŞARTLARI

5.1 – Seçmiş olduğunuz paket sayfasında yer alan yaş ve kilo sınırlarına uygun, sağlıklı ve gündelik aktivitelerini yerine getirebilen, aktiviteleri yapmalarına engel bir fiziksel ve zihinsel sorunu olmayan kişiler katılabilir.

5.2 – Çocuklu ailelerimizin iletiş[email protected] adresine mail atmaları gerekmektedir.

6 – OTEL KURALLARI

6.1 – Odalar ve demirbaşları katılımcı tarafından temiz ve özenli kullanılır. Teslim edilir iken her şey kontrol edilir. Sağlam ve çalışır durumda teslim edilir. Teslim alınır iken de aynı şekilde tüm demirbaşlar sağlam ve çalışır durumda teslim alınır. Bilerek ve isteyerek özensiz davranışı tespit edilen katılımcılardan zararlar temin edilir.

6.2 – Odalarda ve ortak kullanım alanlarında sigara içilmez.

6.3 – Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmez.

6.4 – Otellere evcil hayvan kabul edilmez.

6.5 – Otelde bulunan diğer katılımcılarımızın rahatsız olmamaları adına bireysel davranışlar ile bir başkasının özgürlüğü  kısıtlanamaz ve huzuru suistimal edilemez. Katılımcılar; otelde toplumda kabul görmeyen türden, toplumun hassasiyetlerine aykırı düşecek her türlü hal ve davranıştan sorumludur. Bu ve benzeri durumlar tespit edilir ise ilgili kişiler uyarılır.

6.6 – Otel ve aktivite departmanlarımıza her türlü yasal olmayan uyuşturucu madde getirilmesi yasaktır. Sorumluluğu misafire aittir. Tespiti durumunda kişiler hakkında yasal işlem başlatılır. Organizasyondan men edilirler.

Katılımcılardan kurallara uymayanlar hakkında yönetici ve liderlerin ihraç etme yetkisi bulunmaktadır. Herhangi bir nedenle organizasyona katılma hakkını kaybeden veya ihraç edilen kişinin katılım ücreti geri ödenmez.

7 – RİSK VE SORUMLULUKLAR

7.1 – Tüm doğa sporlarında olduğu gibi yamaç paraşütü, rafting, tüplü dalış, jeep safari, kanyoning, rüzgar sörfü, kitesurf, tekne turu, atv safari, at safari, macera parkı, kano, bungee jumping, snowboard, kayak ve benzeri türden yapılacak olan tüm aktivitelerde; doğa sporları ve ekstrem sporların doğasında bulunan birtakım risklerin olduğu, öngörülen ya da öngörülemeyen türden kazaların yaşanabileceği, olumsuz durumların meydana gelebileceği ve tüm bunlara bağlı olarak psikolojik ya da fiziksel zarar görme ihtimali olduğunu katılımcılarımızın bilmesi gerekmektedir.

7.2 – Katılımcılar satın aldıktan sonra rezervasyon esnasında belirtmiş oldukları mail adresine gönderilen dijital hizmet sözleşmesinde; Doğadayız tarafından aktarılan bu bilgileri okudukları, anladıkları ve özgür iradeleri ile bu organizasyona katılmaya karar vermiş oldukları kabul edilir.

7.3 – Olası öngörülen ya da öngörülemeyen kaza durumlarından zarar görmeleri dahilinde ortaya çıkacak zarardan dolayı; sadece Doğadayız tarafından yapılmış olan aktivite sigortaları kapsamında katılımcılara verilen haklardan yararlanabileceklerini, tedavilerinin sadece sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları tarafından ve belirtilen kapsamda yapılabileceğini bilirler. Bunun dışındaki durumlar için önlem amaçlı, isterlerse şahsa ait genişletilmiş yurtiçi seyahat sağlık sigortası yaptırabileceklerini bilirler.

7.4 – 14/09/1972 tarihli ve 1618 sayılı Turizm Kanunu kapsamında doğa sporları ve aktivitelerini de içeren konaklamalı paket turlarda;

  • Konaklama Sigortası
  • Aktivite Sigortası
  • Kaza Koltuk Sigortası yapılmaktadır.

Yapılmış olan bu sigortalar kapsamında, tarafların hakları
bahsi geçen sigortaların içerik ve muhteviyatı dahilinde güvence altına alınmaktadırlar.

Önemli: Kayak – Snowboard Eğitim ve Tecrübe paketlerinde aktivite kaza sigortası yapılmamaktadır. Katılımcılar ortaya çıkabilecek her türlü tedavi masrafını kendi sigortaları kapsamında karşılayacaklarını beyan ederler.

7.5 – Tüm aktivitelerde; katılımcılara aktivitelerin yapılabilmesi için temin edilen her türlü araç, malzeme ve ekipmanı güvenlik kuralları çerçevesinde, amacına uygun şekilde kullanacaklarını kabul ederler. Güvenlik kurallarına aykırı davranıldığı için katılımcılara temin edilen bu ekipmanların tahrip olması ya da kaybolması durumunda ortaya çıkacak maddi zarar katılımcılara aittir.

7.6 – Kişiler, aktivite saatlerine ve aktivitelerde belirtilen güvenlik kurallarına riayet etmek durumundadırlar.

Doğadayız Organizasyonu vermiş olduğu aktiviteler esnasında meydana gelebilecek kazaları en aza indirmek için gerekli önlem ve tedbirleri alarak gerekli hassasiyeti gösterir.  Organizasyona katılan her bir katılımcımız özgür iradeleri kapsamında doğa sporlarında oluşabilecek riskler ile ilgili olarak bilgilendirilirler. Okuduklarını ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

COVID-19 tedbirleri kapsamında alınan kararlara uymak katılımcının sorumluluklarından biridir. Rezervasyon formunu doldururken HES kodunu doğru girdikleri kabul edilir ve otele girişte yeniden göstermeleri istenebilir.

8 – İPTAL-İADE VE TARİH DEĞİŞTİRME HAKKI

Herhangi bir nedenle iptal ve iadelerde kişiler e-mail yolu ile acenteye bildirmek durumundadırlar. İptal durumunda kişiler isterlerse tarih değişikliği, devir ve içeride saklı tutma haklarını kullanabilirler. Katılımcı organizasyonun başlamasından 8 gün öncesine kadar e-mail ile organizasyona katılamayacağını bildirir ise;

8.1 – İptal İade Hakkı:  Katılımcı, iptal ederek ödemiş olduğu tutarı  %100 olarak iade alabilir. 14 iş günü içerisinde ödemeyi yapan kişinin hesabına iadesi yapılır.

8.2 – Tarih Değişikliği Hakkı: Katılımcı, hakkını aynı sezon içerisindeki başka bir tarihe erteleyebilir. Kişinin tarih değişikliği yapması durumunda, değişiklik yapılan iki dönem arasındaki fiyat farkı kişinin rezervasyon yapmış olduğu tarihteki fiyatlar baz alınarak yapılır. Katılımcı, bu hakkını aynı fiyatlı bir tarihte kullanmak isterse fark ödemez. Daha yüksek fiyatlı bir tarihte kullanması durumunda aradaki fiyat farkını öder. Ancak daha düşük fiyatlı bir tarih seçmesi durumunda iade yapılmaz.

8.3 – Bir Başkasına Devretme Hakkı: Katılımcı, satın almış olduğu organizasyon hakkını bir başkasına devredebilir. Devir alan kişi tüm bu sözleşme, kurallar ve şartları kabul eder.

8.4 – Ödemiş Olduğu Ücreti İçeride Saklı Tutma Hakkı: Katılımcı, paketini açığa alarak içeride saklı tutma hakkını kullanabilir. Bu durumda ödemiş olduğu bakiye içeride saklı tutulur. Katılımcı, aynı yıl içerisinde ya da devam eden yılın yaz bitimine kadar Doğadayız’ın tüm ürünlerinde içeride saklı tuttuğu bakiyeyi kullanabilir. Bu süre içerisinde kullanılmayan bakiye yanar. Açığa alınan bakiyelerde iptal iade hakkı sonlanır. Açığa alınan bakiyelerin aktif hale getirilmesi halinde güncel liste fiyatları geçerlidir.

Haklar sadece 1 kez ve son 8 gün kalana kadar uygulanır.

9 – ACENTENİN İPTAL HAKKI – MÜCBİR SEBEP HALLERİ

9.1 – Kanunlarda yer alan mücbir sebep halleri, gerekli tüm özeni göstermiş ve önlemleri almış olmasına rağmen olağanüstü ve öngörülemez nitelikte olan olaylar yüzünden ortaya çıkan ve paket turun başlamasına, devamına veya sonlanmasına engel oluşturan haller, Doğadayız’ın ortaya çıkan olay üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığı haller; Doğadayız ve Katılımcı için mücbir sebep sayılır.

Bu haller;

  • Yer sarsıntısı, yangın, yanardağ patlaması, sel, fırtına, kasırga, sis, çığ, yıldırım gibi ve doğal afetler veya salgın hastalıklar ile nükleer, kimyasal felaket veya serpintiler ve bunlarla sınırlı olmaksızın benzer durumlar ve olaylar ile olağanüstü haller.
  • Türkiye de gidilecek il/ilçe sınırları içerisinde yer alan uluslararası hava kara ve deniz ve ulaşımını engelleyen olağanüstü haller, savaş veya seferberlik halleri, halk ayaklanmaları, saldırı veya terör hareketleri, sabotajlar, isyanlar, işgal ve iç savaş, devrim, ayaklanma, zorla el koyma, askeri darbe veya yönetime zorla el konulması, sivil kargaşalar, endüstriyel anlaşmazlıklar, hükümet yaptırımları, ambargo, grevler, lokavtlar, limanların kapalı veya dolu olması ve bunlarla sınırlı olmaksızın her türlü olağanüstü haller veya çalışanları işten alıkoyabilecek haller.

9.2 – Doğadayız, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi başlangıç saatinden 24 saat öncesinde ya da gezi esnasında iptal veya tehir edebilir.

9.3 – Yine gerekli gördüğü durumlarda katılımcıya bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları, hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı konseptte hizmet kapsamındaki otel isimlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerleri ve aktivite sıralamalarını değiştirebilir.

9.4 – Doğadayız gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen bazı aktiviteler tatil süresi boyunca hava muhalafeti, resmi engellemeler veya benzeri öngörülemeyen mücbir nedenlerden dolayı verilemez ise Doğadayız bahsi geçen aktivite yerine başka muadil aktivite ya da aktiviteler önerir.

10 – DİĞER HÜKÜMLER

10.1 – Doğadayız’ın gerekli gördüğü durumlarda bildirim yapmaksızın programda ve diğer tüm servislerde ekleme çıkarma hakkı bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda katılımcının onayı gerekmediği gibi, kendisine iptal veya tazminat hakkı doğmaz. Katılımcı sözleşmesinde yapılacak değişiklikler ve güncellemeler, öncesinde rezervasyon oluşturmuş ve henüz hizmeti almamış katılımcıları da kapsamaktadır.

10.2 – Organizasyonda yer alan aktivitelerden bir veya birkaçına katılımcının herhangi bir nedenden dolayı katılamaması veya katılımcının fiziksel durumunun uygun olmaması nedeni ile alınamaması, katılımcıya iptal ve tazminat hakkı doğurmayacağı gibi eksik hizmet almış da sayılmaz.

10.3 – Katılımcının hizmeti kusurlu bulması nedeni ile organizasyonu terk etmeye karar vermesi halinde, acenteye karşı iyi niyetli davranma borcu kapsamında her türlü sorunu organizasyona rehber veya ekip lideri aracılığı ile yazılı olarak bildirmekle mükelleftir. Aksi halde katılımcının organizasyonu terk ettiği sayılmaz ve hizmeti kullanmış olduğu kabul edilir.

10.4 – Doğadayız; liderlik hizmetleri, resepsiyon hizmetleri, halkla ilişkiler ve katılımcı memnuniyeti, şikayet öneri kanalları ile katılımcılarına yönelik her türlü kanalı katılımcı memnuniyeti adına ulaşılabilir ve açık tutar. Katılımcı, hizmetin ifası esnasında yaşamış olduğu sorunları Doğadayız ya da Doğadayız  yetkililerine yazılı olarak bildirmeden Doğadayız’a maddi ve manevi yıpratacak şekilde hiçbir sosyal platformda tek taraflı hüküm ve yargı içerecek şekilde hareket etmemeyi, beyanda bulunmamayı kabul eder. Katılımcılar, oluşabilecek her türlü krizde bu kanallar kullanılmadan organizasyona zarar verecek türden davranışlar sergilemeyeceklerini kabul ve beyan ederler.

10.5 – Hizmetin ifasından sonra, katılımcının rezervasyon esnasında kullanmış olduğu kredi kartının bir başkasına ait olduğu ya da bilgisi olmadan alışveriş yapılmış olduğu gerekçesiyle, yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmet bedelini Doğadayız’a ödememesi halinde katılımcı, hizmet bedelinden ve doğan zararlardan sorumludur.

10.6 – Web sitemizde belirtilen çağrı merkezi numarası 0850 346 85 99‘dur. Burada yapılan görüşmeler kalite standartları gereği kayıt altına alınmaktadır. Bunun dışında, web sitemizde belirtilenler diğer numaralar da dahil olmak üzere hiçbir numaradan yapılan görüşmeler kayıt altına alınmamaktadır. KVKK bilgi güvenliği kapsamında yapılan geriye dönük misafir görüşme kayıtları 3 ay boyunca arşivlenmekte,  sonrasında silinmektedir. Üretici ve tüketici haklarını korumaya yönelik oluşabilecek iletişim eksikliklerini netleştirmek adına arşivlenen bu kayıtlar, amacı dışında kullanılmamakta ve 3. kişiler ile paylaşılmamaktadır.

10.7 – Doğadayız ürünleri için site üzerinden ve müşteri hizmetleri numaramızdan kayıt yaptıran ve bilgi alan tüm katılımcılar, vermiş oldukları iletişim bilgileri üzerinden tanıtım izni vermiş sayılırlar. Katılımcılar, kendileri izni iptal etmedikçe izin vermiş olarak kabul edilmektedirler.

10.8 – Katılımcılar tarafından imzalanmamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını www.dogadayiz.net üzerinden öğrenmiş olup Doğadayız’a bu sözleşme şartlarında katılmayı taahhüt etmiş olurlar.

10.9 – Anlaşmazlık halinde uygulanacak hukuki şartlar ile Fethiye/ Muğla Mahkemeleri yetkilidir. Anlaşmazlığın çözümünde TÜRSAB ÇİZELGESİ kullanılacaktır. Anlaşmazlık ile ilgili her türlü başvurunun, organizasyonun bitiminden sonraki 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Doğadayız’ın konuyla ilgili kayıt ve tutanakları delil olarak dikkate alınacaktır.

YUKARIDAKİ HÜKÜMLER REZERVASYON BELGESİ İLE BİRLİKTE SÖZLEŞMEYİ OLUŞTURMAKTA OLUP, TÜM ŞARTLAR TARAFLARCA MÜZAKERE EDİLMİŞ, ANLAŞILMIŞ VE ÖZGÜR İRADELERİ İLE KABUL EDİLMİŞTİR. 

Gizlilik – KVKK

Sözleşme tarafıma dijital ortamda veriler silinemeyecek veri saklama teknolojik alt yapısı ile iletildi, okudum, anladım ve kabul ettim.